NOVINKY HISTORIE STŘELNICE ZÁVODY GALERIE SPONZOŘI KONTAKT

 

Z historie a současnosti našeho klubu


Historie střelectví v Březolupech začíná v roce 1971, kdy vznikl nový oddíl střelců z malorážek při ZO Svazarmu Březolupy. Prvním vedoucím byl ustanoven pan Rudolf Joch. V 70. a 80. letech byl střelecký sport v Březolupech velmi úspěšný. Dobré výsledky členů na závodech, početná mládežnická základna, nová střelnice v lokalitě Chrástka. Je třeba se zmínit i o pořádání závodů na okresní, krajské a celostátní úrovni. Příkladem je závod ve vzduchovkových disciplínách VC Březolup - Zlatá diabolka. Svou velikostí patřil mezi největší střelecké závody v ČSSR, s účastí reprezentace, střelců z maďarského klubu Fég Budapest a německého Velmaru. Rekordní účast 263 střelců na Zlaté diabolce, byla v roce 1978. Po roce 1989 a ukončení činnosti Svazarmu, přišla léta malého zájmu o sportovní střelbu.

V roce 1991 vzniká nový Sportovně střelecký klub Březolupy, který je součástí STSČ Březolupy.

V roce 1999 jsme navázali na tradice práce s mládeží a obnovili oddíl mládeže. Po letech práce se nám podařilo vychovat střelce, kteří startují v Českém poháru talentované mládeže a Mistrovství ČR ve sportovní střelbě. Nejlepší střelci jsou podle výkonosti zařazeni v Regionálním střeleckém centru mládeže Ostrava.

V roce 2015 se stáváme pobočným spolkem Českého střeleckého svazu s novým názvem ČSS, z. s. – sportovně střelecký klub Březolupy.

Náplní naší současné činnosti je zejména střelba mládeže ze vzduchových a malorážových zbraní. Pravidelně se zúčastňujeme střeleckých soutěží všech kategorií. V roce 2012 získala naše střelkyně Kateřina Kolková v žákovské kategorii do 12 let titul mistra republiky. Tři z našich dorostenců jsou členy RSCM Ostrava.

K rozvoji a propagaci střeleckého sportu v našem regionu přispíváme pořádáním závodů ve sportovní střelbě. Jeden z našich závodů ze vzduchových zbraní Zlatá diabolka je nejstarším střeleckým kláním ve Zlínském kraji. V roce 2015 jsme obnovili tradici Dukelského závodu branné zdatnosti pro žáky ZŠ Březolupy. Závod se ve spolupráci s vedením ZŠ a OÚ Březolupy uskutečnil v areálu a okolí sportovní střelnice. Do budoucna počítáme s každoroční organizací této soutěže.

Areál sportovní střelnice není využíván jen členy našeho klubu, ale také členy Klubu vojáků v záloze Březolupy a střeleckou veřejností. Od roku 2010 slouží střelnice k provádění střeleckého výcviku a výcviku služební tělesné přípravy policistů KŘP Zlk.

Střelba mládeže je především celoroční střelba ze vzduchových zbraní na kryté střelnici, která musí splňovat požadavky pravidel sportovní střelby. Z těchto důvodů se připravuje výstavba nové vzduchovkové střelnice pro tréninkovou i závodní činnost. Počítáme se zvýšením počtu tréninkových dnů bez časového omezení, které budou mít vliv na zvýšení výkonnosti našich svěřenců.

Pro střelbu vstoje chceme vybavit střelnici moderními přitahovacími terčovými zařízeními RIKA, kterými nahradíme stávající značně opotřebené a dosluhující zařízení.

Velký dík patří Obci Březolupy za podporu naší úspěšné činnosti.


 
 
Aktualizace:   11. 6. 2016                                                                              Návštěvnost: počítadlo.abz.cz